Parkiety

P1000871

Parkiety

W naszej ofercie znajdują się:

Parkiet to jeden z rodzajów podłogi drewnianej. Jest to najbardziej tradycyjny i popularny rodzaj podłogi. Wykonany jest z drewnianych deszczułek, powszechnie nazywanych klepkami – które w zależności od wyboru Klienta mogą być różnej wielkości. Elementy podłogi drewnianej – parkietu – montowane są do odpowiednio przygotowanego podłoża za pomocą kleju. Klepki mogą byc ułozone w rózne wzory.

Parkiety wytwarzane są z drewna krajowego i egzotycznego. Najczęściej używane gatunki drewna krajowego to dąb, jesion, klon, buk, czereśnia i grab. Spośród gatunków egzotycznych najpopularniejszymi  w produkcji parkietów są merbau, orzech amerykański, doussie, jatoba, teak. Dostępne są także parkiety w wersji zmodyfikowanej np. dąb bielony, dąb wędzony, dąb thermo, jesion bielony, jesion thermo koniak, jesion thermo bursztyn.

Ze względu na budowę parkiety dzielimy na warstwowe oraz lite. Parkiety warstwowe skonstruowane są z dwóch lub trzech warstw. Warstwa wierzchnia (użytkowa) to lite drewno, zaś warstwa spodnia (stabilizująca) zrobiona jest z drewna liściastego. Parkiety lite składają się z jednolitych elementów drewna i charakteryzują się grubą warstwą ścieralną.

W zależności od rodzaju wykończenia parkiety dzieli się na niewykończone i  wykończone. Parkiety wykończone charakteryzują się tym, że podłoga po położeniu gotowa jest do użytkowania. Jeszcze w trakcie produkcji elementy podłogi są olejowane lub lakierowane zgodnie z życzeniem Klienta. Natomiast parkiety niewykończone dostarczane są bez wykończonej warstwy wierzchniej i dopiero  po połozeniu i przyklejeniu do podłoża, parkiet zostaje wycyklinowany a następnie wykończony przez lakierowanie lub olejowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się:

Poniżej kilka zdjęć podłóg – naszych realizacji – wykonanych z parkietów.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.