Deski podłogowe

DSC03252

Deski podłogowe

W naszej ofercie znajdują się:

Deski podłogowe to elementy podłogi drewnianej. Charakteryzują się większą długością i szerokością niż tradycyjny parkiet. Występują przeważnie w miksie długości, tzn. deski są tej samej szerokości, ale różnią się długością. W zależności od producenta i rodzaju produktu deski podłogowe mają grubość od 10 do 20 mm. Większy rozmiar elementów podłogi nadaje pomieszczeniu elegancji, ekskluzywności i prestiżu.

Deski podłogowe wytwarzane są z drewna krajowego i egzotycznego. Najczęściej używane gatunki drewna krajowego to dąb, jesion, klon, buk, czereśnia i grab. Spośród gatunków egzotycznych najpopularniejszymi  w produkcji desek podłogowych są merbau, orzech amerykański, doussie, jatoba, teak. Dostępne są także deski w wersji zmodyfikowanej np. dąb bielony, dąb wędzony, dąb thermo, jesion bielony, jesion thermo koniak, jesion thermo bursztyn.

Ze względu na budowę deski podłogowe dzielimy na warstwowe oraz lite. deski warstwowe skonstruowane są z dwóch lub trzech warstw. Warstwa wierzchnia (użytkowa) to lite drewno, zaś warstwa spodnia (stabilizująca) zrobiona jest z drewna liściastego. Deski lite składają się z jednolitych elementów drewna i charakteryzują się grubą warstwą ścieralną.

W zależności od rodzaju wykończenia deski dzieli się na niewykończone i  wykończone. Deski wykończone charakteryzują się tym, że podłoga po położeniu gotowa jest do użytkowania. Jeszcze w trakcie produkcji elementy podłogi są olejowane lub lakierowane zgodnie z życzeniem Klienta. Natomiast deski niewykończone dostarczane są bez wykończonej warstwy wierzchniej i dopiero po położeniu i przyklejeniu do podłoża, parkiet zostaje wycyklinowany a następnie wykończony przez lakierowanie lub olejowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się:

Poniżej kilka zdjęć podłóg – naszych realizacji – wykonanych z desek podłogowych.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.