Deski lite wykończone

Deski lite wykończone to jednolite elementy drewniane, fabrycznie polakierowane lub poolejowane, o grubej warstwie wierzchniej (od 16 do 20 mm), najczęściej czterostronnie fazowane. Dostępne są w różnych wymiarach, kolorach i klasach. Klasy drewna charakteryzują jego wygląd, jednolitość barwy oraz usłojenie.

Drewno lite jest trwałe, ciepłe, dekoracyjne i ładnie się starzeje. Jest także dobrym izolatorem ciepła, tłumi dźwięki w pomieszczeniach. Taką podłogę można wielokrotnie cyklinować, która po każdym odnawianiu wygląda jak nowa. Podłogi z desek litych dzięki barwieniu mogą mieć bardzo zróżnicowane kolory – od bieli po ciemny brąz.

Różnorodność oferowanych przez producentów rodzajów wykończenia warstwy wierzchniej (lakier, lakier UV, olej, olej UV) oraz koloru wykończenia daje możliwość praktycznie nieograniczonego wyboru i zaspokoi gusta najbardziej wymagających Klientów. Wiele z dostępnych na rynku desek litych jest dodatkowo postarzana, co podkreśla wyrazistą strukturę i usłojenie drewna.

Deski lite wykończone to produkt gotowy do przyklejenia, a podłoga po położeniu może być od razu użytkowana.

Podłogi lite nie są polecane na ogrzewanie podłogowe i są wrażliwe na wilgotność powietrza, przez co drewno może się kurczyć i rozszerzać.

W naszej ofercie znajdą Państwo deski lite wykończone takich producentów jak: WALCZAK, WIŚNIEWSKI.