W ofercie wielu producentów znajdziemy podłogi warstwowe. Często nazwa ta jest mylona z panelami a zupełnie niepotrzebnie. Dlatego też poniżej krótka charakterystyka podłóg warstwowych oraz wyszczególnienie jej zalet.

Podłogi warstwowe to podłogi wykonane z elementów drewnianych o budowie dwuwarstwowej. Mogą być to parkiety lub deski. Każdy element takiej podłogi składa się z dwóch warstw – warstwy dolnej oraz wierzchniej. Warstwa wierzchnia inaczej nazywana użytkowa to warstwa litego drewna krajowego lub egzotycznego o grubości 4 lub 6 mm (w zależności od producenta). Taka grubość warstwy wierzchniej pozwala na częste odnawianie (cyklinowanie) podłogi. Warstwa wierzchnia zazwyczaj wykończona jest poprzez fabryczne nałożenie lakieru lub oleju oraz wybarwienie lub nie drewna a także wybór rodzaju powierzchni – szczotkowana, postarzana, fazowana, gładka itp. Natomiast warstwa dolna inaczej nazywana stabilizująca, to lamelki wykonane z twardego drewna liściastego (dębu lub jesionu). Obie warstwy połączone są w sposób poprzeczny, co zapewnia stabilizację podłogi. Pozwala to ograniczyć do minimum pracę drewna i uczynić podłogę w znacznym stopniu odporną na skurcze i rozkurcze zachodzące np. pod wpływem zmiany wilgotności otoczenia. Dzięki swojej strukturze podłogi warstwowe eliminują efekt rezonansu i nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Elementy podłogi warstwowej przyklejane są do odpowiednio przygotowanego i zagruntowanego podłoża. Jeżeli podłoga posiada fabrycznie wykończoną warstwę wierzchnią, bezpośrednio po przyklejeniu do podłoża, nadaje się do użytkowania.

Zalety podłogi warstwowej:

  • Naturalność
  • Łatwość i szybkość montażu
  • Możliwość wyboru rodzaju wykończenia warstwy wierzchniej
  • Stabilność
  • Odporność na zmiany wilgotności
  • Możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym

Różnorodność oferowanych przez producentów rodzajów wykończenia warstwy wierzchniej (lakier, olej) oraz koloru wykończenia daje możliwość praktycznie nieograniczonego wyboru i zaspokoi gusta najbardziej wymagających Klientów.

Jeżeli jesteś zainteresowany podłogą warstwową lub masz pytania, odwiedź nasz salon sprzedaży.